
вторник, 15 марта 2016 г.
Українські письменники XX століття

вторник, 8 марта 2016 г.
Гоголь Микола Васильович
Микола Гоголь народився 20 березня (1 квітня за новим стилем) 1809 року в містечку Великі Сорочинці Полтавської губернії. Миколою його назвали на честь чудотворної ікони Святого Миколая.
Згідно з сімейними переказами він походив із старовинного українського козацького роду і був нащадком відомого козака Остапа Гоголя, що був у кінці XVII століття гетьманом Правобережної Україні. У смутні часи української історії деякі з його предків приставали і до шляхетство, і ще дід Гоголя,Панас Дем'янович Гоголь-Яновський (1738-1805), писав в офіційному папері, що «його предки, прізвищем Гоголь, польської нації», хоча більшість біографів схильні вважати, що він все ж був «малоросом» (українцем).
Іван Франко
Іван Франко народився 27 серпня 1856 року в селі Нагуєвичі Дрогобицького повіту у Східній Галичині, поблизу Борислава, в родині заможного селянина-коваля Якова Франка. Мати, Марія Кульчицька, походила із зубожілого українського шляхетського роду Кульчицьких, гербу Сас, була на 33 роки молодшою за чоловіка. Свою селянську ідентичність, що виявлялась у подиву гідній працелюбності й невибагливості в побуті, Франко зберіг до кінця життя. Коли Іванові було дев’ять років , помер батько.
четверг, 3 марта 2016 г.
Леся Українка
Леся Українка (справжнє ім'я Лариса Петрівна
Косач-Квітка; народилася 13 (25) лютого 1871, Новоград-Волинський — 19 липня (1
серпня) 1913, Сурамі) — українська письменниця, перекладач, культурний діяч.
Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики.
Також працювала в ділянці фольклористики (220 народних мелодій записано з її
голосу) і брала активну участь в українському національному русі.
Леся Українка та її брат Михайло (в сім'ї їх називали
спільним ім'ям — Мишелося) навчалися у приватних учителів. Рано (у 4 роки)
навчилася читати. У січні 1876 року О. П. Косач з дітьми Михайлом і Ларисою
приїхали до Києва, щоб попрощатися з М. П. Драгомановим перед його вимушеною
еміграцією.
Тарас Григорович Шевченко
Тарас Григорович Шевченко (відомий також як Кобзар; 25 лютого (9 березня) 1814, с. Моринці, Київська губернія, (нині Черкаська область) — 26 лютого (10 березня) 1861, м. Санкт-Петербург) — український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер).
1816 року сім'я Шевченків переїхала до села Керелівка (нині Шевченкове Звенигородського району)Звенигородського повіту, звідки походив Григорій Іванович. Дитячі роки Тараса пройшли в цьому селі. Одного разу малий Тарас пішов шукати «залізні стовпи, що підпирають небо», і заблукав у полі. Чумаки, зустрівши хлопця, забрали його з собою й увечері привезли до Кирилівки.
вторник, 1 марта 2016 г.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)